piątek, 8 kwietnia 2016

Spacer po Conflans-Sainte-Honorine

Dziś zapraszam Was na spacer po kolejnym bardzo urokliwym podparyskim miasteczku - Conflans-Sainte-Honorine. Miasto miało okazję pokazać się światu, dzięki temu, że niedawno zorganizowano tu start bardzo prestiżowego wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea 2016, co było niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem. O tej imprezie sportowej, która z pewnością pokazuje miłość Francuzów do kolarstwa, pisałam na blogu TUTAJMiasto w sumie nie takie małe, bo ma prawie 34 tys. mieszkańców, ale zachowało niezwykły francuski, małomiasteczkowy charakter. Swój urok przede wszystkim zawdzięcza pięknemu położeniu z charakterystycznymi wspinającymi się wąskimi uliczkami i wspaniałym widokiem na Sekwanę, którym można nacieszyć oko ze wzniesień miasteczka oraz z tarasów licznych kawiarni i restauracji usytuowanych wzdłuż bulwarów. Francuzi potrafią wykorzystywać bliskość rzeki - zawsze można tu spotkać kogoś, kto piknikuje, zażywa kąpieli słonecznej, biega lub spaceruje. Trasa rowerowa, która ciągnie się wzdłuż Sekwany, daje możliwość długich wycieczek rowerowych ze wspaniałymi widokami i prądem rześkiego powietrza znad rzeki.Kaplica na barce

Conflans-Saint-Honorine nazywane jest stolicą żeglugi i to, co warto zobaczyć w tym miasteczku, to przede wszystkim Muzeum Żeglugi, które mieści się w pięknym, zabytkowym pałacu Le château du Prieuré, do którego dodatkowo przylega urokliwy park. Jeśli Wasze pociechy pasjonują się budowlą statków lub Wy sami interesujecie się tematyką żeglarską - to miejsce jest stworzone dla Was. Obejrzycie tam bogatą kolekcję eksponatów obrazującą rozwój żeglugi poprzez wieki, makiety statków i łodzi, itp. Dodatkowo będziecie mieli okazję podziwiać wspaniałe wnętrza pałacu.Spacerując po starym mieście, natkniecie się na ruiny wieży La Tour de Motje - symbol władzy dawnych władców Conflans. 


Jednak to, co tu urzeka najbardziej, to urocze zaułki miasta, domy z kolorowymi okiennicami i wspaniałe punkty widokowe na Paryż, lasy Saint-Germain, wieżowce La Défense i oczywiście na Sekwanę. 
To jedno z tych miasteczek francuskich, w których warto się po prostu zabłąkać.

Przydatne linki:

Muzeum Żeglugi TUTAJ
Conflans Biuro Turystyczne - TUTAJ 
Jak dojechać: do Conflans najłatwiej i najszybciej można dostać się pociągiem z paryskiego dworca Saint Lazare, ok. 25 min.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz